Lektorzy

Kamila Łyszczak – magister filologii angielskiej specjalizująca się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w pracy w szkołach językowych i na kursach indywidualnych nastawionych na przygotowanie do egzaminów szkolnych. Prowadziła również szkolenia wewnętrzne dla lektorów dziecięcych, diagnozowała poziom językowy słuchaczy i kwalifikowała ich na odpowiednie kursy według zaawansowania językowego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach i szkoleniach metodycznych. W zależności od potrzeb uczniów stosuje zróżnicowane metody nauczania ze szczególnym naciskiem na komunikację przy użyciu technik aktywizacyjnych, gier edukacyjnych i nowoczesnych technologii. Jej cechą charakterystyczną jest uśmiech, którym zaraża innych. Energiczna, ciepła, sympatyczna i otwarta. Miłośniczka podróży – sporą część życia spędziła mieszkając i pracując w Stanach Zjednoczonych, Portugalii i Irlandii, która stała się jej drugim domem. Uwielbia poznawać nowe miejsca, kultury i ludzi. Entuzjastka sportów wodnych, narciarstwa i treningu TRX. Nie umie gotować, ale się nie poddaje, nigdy.

Kamil Nowocień – Języka angielskiego uczy w sumie od … zawsze, bo już rok po maturze będąc studentem anglistyki UMCS w Lublinie udzielał regularnych lekcji indywidualnych dzieciom i młodzieży. Po uzyskaniu tytułu magistra, kilka lat spędził prowadząc szkolenia językowe w wielu warszawskich firmach. Po przeprowadzce do Siedlec od lat zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem kursów na poziomach egzaminacyjnych(FCE, CAE) a liczba osób, którym pomógł przygotować się do tychże egzaminów liczona jest już pewnie w setkach.

Gdyby nie uczył angielskiego, nie wie co by robił. Gdyby był lepszym wędkarzem, być może zostałby przewodnikiem wędkarskim ale na to niestety nie ma chyba co liczyć. Język angielski, jak i szeroko pojęta kultura angielska i amerykańska, jest jego pasją od czasów licealnych a sama praca terapią dla wrodzonego gadulstwa.

                             

 

 

 

 

News

Ucz się czytając newsy ze świata (film)
Muszę przyznać, że 3 lata nauki angielskiego z Panem Kamilem Nowocieniem to był dotychczas najlepszy i najbardziej owocny okres mojej nauki tego języka. Pan Kamil przekazuje wiedzę w przejrzysty sposób, na każde zajęcia jest przygotowany. Urozmaica je m. in. wieloma ciekawostkami, które oprócz tego, że same w sobie niosą wartość merytoryczną, pomagają zapamiętać niektóre słówka czy zwyczaje z krajów anglojęzycznych.
Polecam szczególnie dla osób myślących o certyfikatach. Pan Kamil zna szczegółowo wszystkie rodzaje zadań oraz wytyczne oceniania i potrafi dobrze przygotować do egzaminu CAE, który zdałem bez najmniejszego problemu.
Adam Stec, uczeń w latach 2015-2018, student informatyki na PW

Pan Kamil Nowocień uczył mnie języka angielskiego w latach 2011-2013 i w przeciągu tych dwóch lat nauczyłam więcej niż kiedykolwiek. Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo przystępny, przemyślany i przejrzysty. Pracowaliśmy głównie metodą komunikatywną, ale mieliśmy również wplatane elementy CLIL (Content and Language Integrated Learning). Bazowaliśmy na różnorodnych tekstach autentycznych: artykułach, filmach, piosenkach i podcastach, które Pan Kamil umiejętnie dostosowywał do poziomu uczniów. Pan Kamil tworzył ciepłą i zabawną atmosferę, w której uczniowie nie bali się popełniać błędów, a jednocześnie dostawali rzeczową i konkretną informację zwrotną – nad czym trzeba popracować, ale także wskazywał pozytywne aspekty pracy uczniów. Miałam ogromne szczęście natrafić na Pana Kamila w swojej edukacji, ponieważ swoim profesjonalizmem, humorem i ogromną wiedzą zachęcił mnie do studiowania anglistyki oraz do dalszego rozwoju zawodowego.

Dorota Osińska, filolog angielski, nauczyciel,tłumacz, literaturoznawca, absolwentka II LO w Siedlcach (2010-2013) i Uniwersytetu Warszawskiego (2013-2018).

W wieku 9 lat przyjechałam do Irlandii, byłam zagubiona, bez języka angielskiego, bez przyjaciół. Kamila Łyszczak była przyjaciółką mojej mamy i sama zaoferowała się, aby mi pomóc. To Ona pokazała mi podstawy języka angielskiego, codziennie przedstawiała mi różne sposoby nauki tego języka. Rysowałyśmy, bawiłyśmy się i pisałyśmy po angielsku. Metody Kamili przynosiły niesamowity efekt, jej poświęcenie, cierpliwość, uśmiech i wiedza działały cuda. Po kilku miesiącach uczęszczania na lekcje Pani Kamili robiłam niesamowite postępy w szkole. To dzięki niej zdałam maturę (Leaving Cert) na najwyższych ocenach a studia inżynierii mechanicznej skończyłam na początku maja 2019 z bardzo wysokim końcowym wynikiem. Kamilo Łyszczak, to Ty pokazałaś mi efektywny sposób nauki języka angielskiego i dzięki Tobie odważyłam się nim porozumiewać. Będę Ci za to wdzięczna na zawsze.

Wiktoria Bartkowiak, University of Limerick, Irlandia

Po tym jak zapisałem się do grupy Pana Kamila tempo i jakość mojej edukacji dramatycznie wzrosły. Mogę powiedzieć że jemu zawdzięczam fakt, że moje zdolności komunikacji po angielsku pozwoliły mi wyjechać na studia do Anglii. Mam sporo doświadczenia z innymi szkołami/korepetytorami w Polsce i za granicą, i do dzisiaj Pana Kamila polecam najgoręcej.

Jakub Śliwiński, uczeń w latach 2010-2012, absolwent I LO w Siedlcach i Oxford University, doktorant na ETH Zürich

Pani Kamila uczyła mnie przez okres gimnazjum i przygotowywała mnie do matury rozszerzonej. Potrafiła przekazać wiedzę w przejrzysty sposób, wyjaśnić niejasne aspekty gramatyczne i uwierzyć we własne możliwości językowe. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, bo Pani Kamila ma świetne podejście do młodzieży. Zajęcia z Panią Kamilą to najlepszy wybór.

Grzegorz Tomaszewski, student ekonomii SGGW

W latach 2010-2012 uczęszczałem na kurs języka angielskiego prowadzony przez pana Kamila Nowocienia. Umiejętności nabyte w tym czasie pozwoliły mi zdać maturę z bardzo dobrym wynikiem, pomogły przy wyjeździe na studia za granicą, a także okazały się nieocenione podczas pracy w międzynarodowych korporacjach. Za najcenniejsze uważam jednak to, że pan Kamil potrafił „zarazić” uczniów miłością do języka angielskiego, a tym samym zainspirować do dalszego samokształcenia.

Michał Kacprzak, uczeń w latach 2010-2012, absolwent I LO w Siedlcach i UW, matematyk

Niniejszym listem pragnę udzielić referencji Pani Kamili Łyszczak i Panu Kamilowi Nowocieniowi właścicielom Szkoły Językowej Smart w Siedlcach.

Zarówno Pani Kamila, jak i Pan Kamil uczyli moje dzieci języka angielskiego. Jestem bardzo zadowolona z wyników. Wiedza jest przekazywana w sposób przystępny w fajnej atmosferze. Postępy w nauce są oceniane bardzo obiektywnie i bez taryfy ulgowej. Wpływa to wymiernie na efekty nauczania. Jestem bardzo zadowolona z wyników moich dzieci. Dlatego z przekonaniem polecam szkołę językową Smart.

Małgorzata Szymczuk

Pan Kamil Nowocień uczył mnie języka angielskiego w latach 2015-2018. Pan Nowocień jest nauczycielem niezwykle charyzmatycznym, który prowadzi zajęcia w sposób jasny, zorganizowany i zawsze wciągający. Dzięki uczestnictwie w prowadzonych przez niego zajęciach bez problemu zdałam na wysokim poziomie nie tylko maturę rozszerzoną, ale również certyfikat CAE. Nabyte umiejętności dalej wykorzystuję na studiach.

Ada Oklińska, uczennica w latach 2015-2018 Absolwentka I LO w Siedlcach, studentka SFK na Uniwersytecie Warszawskim

Pani Kamila uczyła mnie angielskiego w latach 2015-2018 przygotowując do matury, którą zdałem najlepiej ze wszystkich przedmiotów. Dużo materiałów na każdych zajęciach, przystępny i jasny sposób tłumaczenia gramy, ciekawe sposoby na zapamiętywanie różnych zasad i strategii egzaminacyjnych. Szczerze polecam zajęcia z Panią Kamilą, ma super podejście do pracy i ludzi.

Sebastian Soszyński, student Politechniki Lubelskiej

W latach 2015-2018 uczyłam się języka angielskiego na kursie prowadzonym przez pana Kamila Nowocienia i muszę szczerze powiedzieć, że był to mój najlepszy nauczyciel angielskiego. Na zajęciach panowała bardzo przyjemna atmosfera, a wiedza została przekazana w przejrzysty sposób. Egzamin CAE zdałam bez problemu na najwyższą ocenę.

Marta Lada, uczennica w latach 2015-2018, absolwentka I LO w Siedlcach, studentka SGH

Pani Kamila przygotowywała moich synów do egzaminów z języka angielskiego. Starszego – do egzaminu gimnazjalnego, młodszego- do egzaminu ósmoklasisty. Średnia 90%. Pani Kamila pozwoliła obu synom rozwijać ich rozumienie języka, dostosowując: po pierwsze do wymagań egzaminów, a po drugie do indywidualnych zdolności chłopaków.

Najważniejsze, co zauważyłam, to fakt, że obydwaj ‘myślą’ frazami języka angielskiego. Zauważyłam to za granicą, kiedy przyszło im się komunikować z rówieśnikami – nie słyszałam ich skrępowania brakiem słownictwa, czy niemożnością wyartykułowania ich myśli.

Spokój, z jakim Pani Kamila podchodziła do chłopaków pozwala mi sądzić, że i Wasze dzieci z chęcią będą uczyć się tego języka.

Julita Chojnacka

W latach 2014-2017 uczyłam się angielskiego na kursie prowadzonym przez Pana Kamila Nowocienia.Była to prawdziwa przyjemność – Pan Kamil jest świetnym lektorem o bardzo rozległej wiedzy, potrafi wszystko wytłumaczyć w jasny, przejrzysty sposób. To też bardzo sympatyczna, inspirująca osoba, zachęcająca do odkrywania świata, nauki i rozwijania się. Nauka pod okiem Pana Kamila miała ogromny wpływ na rozwój moich kompetencji językowych, a także na wybór kierunku studiów. Bardzo, bardzo polecam prowadzone przez niego kursy.

Kamila Woźniak, absolwentka II LO w Siedlcach, studentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim

Od kilku lat nasze dzieci uczestniczą w dodatkowej, pozaszkolnej edukacji języka angielskiego. W 2013 roku, gdy nasza najstarsza córka Maria była uczennicą  V klasy szkoły podstawowej, trafiła do grupy Pani Kamili Łyszczak. Wówczas córka bardzo chętnie uczęszczała na zajęcia i ochoczo brała w nich udział, ciekawa lekcji oraz tego co nowego Pani wymyśli. Zajęcia z Panią Kamilą zawsze były dla niej interesujące. Wiemy, że wzbogacały je ciekawe zabawy i metody motywacji do dalszej nauki. Córka zaczęła wtedy czynić  w krótkim czasie widoczne postępy i osiągnięcia, które na koniec roku szkolnego „awansowały” ją do wyższej grupy edukacyjnej, pomijając w ten sposób cały jeden rok edukacji językowej. Obecnie, jako licealistka swobodnie stosuje nabyte umiejętności w szkole oraz w komunikacji z obcokrajowcami podczas spotkań i wyjazdów. Kontynuujemy u Pani Kamili Łyszczak naukę języka angielskiego również naszych pozostałych dwóch córek. Jedną z nich Pani Kamila przygotowywała od września 2018 roku do egzaminu ósmoklasisty, na którym otrzymała wysoką punktację procentową (trzykrotnie większą niż na egzaminie próbnym). To dzięki lekcjom z Panią Kamilą, szansa na dostanie się do wymarzonej szkoły wzrosła niewspółmiernie. Trzecia, młodsza córka, uczennica szóstej klasy, od dwóch lat uczęszcza na lekcje do grupy z Panią Kamilą i nie wyobraża sobie lekcji języka angielskiego z innym nauczycielem. Pełni zaufania pragniemy powierzać Pani Kamili edukację języka angielskiego naszej czwartej córki, która zdała właśnie do klasy trzeciej.

Z całą odpowiedzialnością polecamy wszystkim naukę języka angielskiego u Pani Kamili Łyszczak, gdyż oprócz swojej profesjonalnej wiedzy posiada rzadko spotykaną  umiejętność przekazywania jej dzieciom i młodzieży z każdej grupy wiekowej oraz wzbudzania zainteresowania językiem angielskim.

Andrzej i Ewa Krasnodębscy

Bardzo dobrze wspominam zajęcia z panią Kamilą Łyszczak. Zdecydowanie nie należą one do nudnych, czy „oklepanych”. Pani zawsze jest świetnie przygotowana i na różne sposoby ubogaca zajęcia tak, by jak najwięcej z nich zapamiętać. Do tej pory pamiętam wiele zagadnień, które mnie pani nauczyła właśnie dzięki tym metodom. Lekcje zawsze przebiegały w przyjemnej i przyjaznej atmosferze, co motywuje do nauki i pomaga osiągnąć sukces. Dzięki temu nie tylko osiągnąłem bardzo dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych, ale również polubiłem naukę języka angielskiego. Widać, że pani kocha to co robi – lubi swoją pracę i bardzo dobrze się na niej zna.

Robert Tomaszewski, 19 lat, Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie