Metody

 

Jak uczymy

Na zajęciach stacjonarnych i online wykorzystujemy metodę komunikatywną. Naszym zdaniem jest to najskuteczniejszy sposób nauki nie tylko języka angielskiego, ale każdego innego języka obcego. Co ją charakteryzuje? Przede wszystkim duży nacisk od samego początku nauki kładziony jest na rozwijanie umiejętności swobodnego posługiwania się językiem w każdej sytuacji życiowej. Kluczowym elementem tej metody jest równoległe doskonalenie czterech umiejętności językowych: mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Jednak celem nadrzędnym jest rozwijanie umiejętności komunikacji przez słuchacza, tak, by był w stanie używać języka obcego odpowiednio do sytuacji i kontekstu.

Nasz profesjonalizm, metody nauczania i podejście do uczniów doceniło już setki słuchaczy.

 

Mówienie – zawsze na pierwszym miejscu

Ćwiczenia z mówienia, odgrywanie scenek, dyskusje w parach, debaty grupowe – to tak naprawdę jedyne aktywności, których nasi uczniowie nie mogą przećwiczyć sami w domu. U nas są one na pierwszym miejscu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają na maksymalizację użycia języka przez ucznia w trakcie zajęć, a małe grupy umożliwiają zwiększyć efektywność takich ćwiczeń.

 

Czytanie i pisanie – zaniedbywane umiejętności (ale nie u nas!)

Mimo, że żyjemy w kulturze obrazu, to umiejętność czytania dłuższych tekstów oraz przedstawiania klarownie swoich myśli w postaci listu bądź eseju są nieodzownym elementem naszych zajęć. Dość powiedzieć, że nie ma mowy o żadnym sukcesie egzaminacyjnym bez doskonalenia tych umiejętności. Nie zapominamy jednak o lapidarnych formach przekazu jak e-mail, wiadomość w komunikatorach internetowych, forach czy czatach gier – one też rządzą się swoimi prawami, które warto znać.

 

Słownictwo – fundament, na którym budujemy

Poznawanie słownictwa to klucz do sukcesu w nauce języka obcego. Ilość znanych zwrotów i słów ma bezpośrednie przełożenie na to jak dobrze posługujemy się danym językiem. Niestety, sama świadomość tego faktu to często za mało. Trzeba wiedzieć jak się uczyć oraz których słów lub wyrażeń bardziej niż innych. My wiemy, nauczyliśmy się tego przez lata pracy.

 

Gramatyka – narzędzie do osiągnięcia celu

Poznawanie zasad gramatycznych ma za każdym razem służyć konkretnemu celowi – rozwijaniu umiejętności mówienia, pisania lub czytania. Nigdy jej ćwiczenie nie powinno być celem samym w sobie. W dobie wszechobecnych egzaminów wiemy jednak jak ważna jest poprawność gramatyczna i znajomość niuansów językowych. Nie uciekniemy od ćwiczenia gramatyki na zajęciach, ale sprawimy, że będzie zrozumiała i ciekawie wprowadzana.

 

Słuchanie – tak, to też trzeba ćwiczyć

Słuchanie jest umiejętnością, która jak wszystkie inne wymaga ćwiczeń, mimo że wydaje się być tak naturalna. Słuchaj w domu, na rowerze czy w autobusie co tylko lubisz, a my zajmiemy się dobraniem odpowiednich nagrań na zajęcia, dzięki którym zapamiętasz lepiej słownictwo, oswoisz struktury gramatyczne i poznasz ciekawe treści. Nie ma zbyt trudnych nagrań, są tylko źle dopasowane ćwiczenia.

 

Materiały dydaktyczne

Dobór odpowiednich podręczników oraz materiałów uzupełniających jest bardzo ważnym elementem kursu języka obcego i w dużej mierze wpływa na sukces edukacyjny oraz motywację słuchaczy do nauki, dlatego temu zagadnieniu poświęcamy szczególną uwagę. Na naszych zajęciach wykorzystujemy:

  • podręczniki najlepszych wydawnictw (Pearson, Oxford University Press, Cambridge University Press, Macmillan),
  • materiały z brytyjskiej prasy oraz telewizji, zaadaptowane do potrzeb zajęć przez lektora (szczególnie na poziomach B1+ i wyżej),
  • materiały video z popularnych serwisów internetowych,
  • piosenki, gry planszowe, zabawy językowe.

News

Ucz się czytając newsy ze świata (film)
Muszę przyznać, że 3 lata nauki angielskiego z Panem Kamilem Nowocieniem to był dotychczas najlepszy i najbardziej owocny okres mojej nauki tego języka. Pan Kamil przekazuje wiedzę w przejrzysty sposób, na każde zajęcia jest przygotowany. Urozmaica je m. in. wieloma ciekawostkami, które oprócz tego, że same w sobie niosą wartość merytoryczną, pomagają zapamiętać niektóre słówka czy zwyczaje z krajów anglojęzycznych.
Polecam szczególnie dla osób myślących o certyfikatach. Pan Kamil zna szczegółowo wszystkie rodzaje zadań oraz wytyczne oceniania i potrafi dobrze przygotować do egzaminu CAE, który zdałem bez najmniejszego problemu.
Adam Stec, uczeń w latach 2015-2018, student informatyki na PW

Pan Kamil Nowocień uczył mnie języka angielskiego w latach 2011-2013 i w przeciągu tych dwóch lat nauczyłam więcej niż kiedykolwiek. Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo przystępny, przemyślany i przejrzysty. Pracowaliśmy głównie metodą komunikatywną, ale mieliśmy również wplatane elementy CLIL (Content and Language Integrated Learning). Bazowaliśmy na różnorodnych tekstach autentycznych: artykułach, filmach, piosenkach i podcastach, które Pan Kamil umiejętnie dostosowywał do poziomu uczniów. Pan Kamil tworzył ciepłą i zabawną atmosferę, w której uczniowie nie bali się popełniać błędów, a jednocześnie dostawali rzeczową i konkretną informację zwrotną – nad czym trzeba popracować, ale także wskazywał pozytywne aspekty pracy uczniów. Miałam ogromne szczęście natrafić na Pana Kamila w swojej edukacji, ponieważ swoim profesjonalizmem, humorem i ogromną wiedzą zachęcił mnie do studiowania anglistyki oraz do dalszego rozwoju zawodowego.

Dorota Osińska, filolog angielski, nauczyciel,tłumacz, literaturoznawca, absolwentka II LO w Siedlcach (2010-2013) i Uniwersytetu Warszawskiego (2013-2018).

W wieku 9 lat przyjechałam do Irlandii, byłam zagubiona, bez języka angielskiego, bez przyjaciół. Kamila Łyszczak była przyjaciółką mojej mamy i sama zaoferowała się, aby mi pomóc. To Ona pokazała mi podstawy języka angielskiego, codziennie przedstawiała mi różne sposoby nauki tego języka. Rysowałyśmy, bawiłyśmy się i pisałyśmy po angielsku. Metody Kamili przynosiły niesamowity efekt, jej poświęcenie, cierpliwość, uśmiech i wiedza działały cuda. Po kilku miesiącach uczęszczania na lekcje Pani Kamili robiłam niesamowite postępy w szkole. To dzięki niej zdałam maturę (Leaving Cert) na najwyższych ocenach a studia inżynierii mechanicznej skończyłam na początku maja 2019 z bardzo wysokim końcowym wynikiem. Kamilo Łyszczak, to Ty pokazałaś mi efektywny sposób nauki języka angielskiego i dzięki Tobie odważyłam się nim porozumiewać. Będę Ci za to wdzięczna na zawsze.

Wiktoria Bartkowiak, University of Limerick, Irlandia

Po tym jak zapisałem się do grupy Pana Kamila tempo i jakość mojej edukacji dramatycznie wzrosły. Mogę powiedzieć że jemu zawdzięczam fakt, że moje zdolności komunikacji po angielsku pozwoliły mi wyjechać na studia do Anglii. Mam sporo doświadczenia z innymi szkołami/korepetytorami w Polsce i za granicą, i do dzisiaj Pana Kamila polecam najgoręcej.

Jakub Śliwiński, uczeń w latach 2010-2012, absolwent I LO w Siedlcach i Oxford University, doktorant na ETH Zürich

Pani Kamila uczyła mnie przez okres gimnazjum i przygotowywała mnie do matury rozszerzonej. Potrafiła przekazać wiedzę w przejrzysty sposób, wyjaśnić niejasne aspekty gramatyczne i uwierzyć we własne możliwości językowe. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, bo Pani Kamila ma świetne podejście do młodzieży. Zajęcia z Panią Kamilą to najlepszy wybór.

Grzegorz Tomaszewski, student ekonomii SGGW

W latach 2010-2012 uczęszczałem na kurs języka angielskiego prowadzony przez pana Kamila Nowocienia. Umiejętności nabyte w tym czasie pozwoliły mi zdać maturę z bardzo dobrym wynikiem, pomogły przy wyjeździe na studia za granicą, a także okazały się nieocenione podczas pracy w międzynarodowych korporacjach. Za najcenniejsze uważam jednak to, że pan Kamil potrafił „zarazić” uczniów miłością do języka angielskiego, a tym samym zainspirować do dalszego samokształcenia.

Michał Kacprzak, uczeń w latach 2010-2012, absolwent I LO w Siedlcach i UW, matematyk

Niniejszym listem pragnę udzielić referencji Pani Kamili Łyszczak i Panu Kamilowi Nowocieniowi właścicielom Szkoły Językowej Smart w Siedlcach.

Zarówno Pani Kamila, jak i Pan Kamil uczyli moje dzieci języka angielskiego. Jestem bardzo zadowolona z wyników. Wiedza jest przekazywana w sposób przystępny w fajnej atmosferze. Postępy w nauce są oceniane bardzo obiektywnie i bez taryfy ulgowej. Wpływa to wymiernie na efekty nauczania. Jestem bardzo zadowolona z wyników moich dzieci. Dlatego z przekonaniem polecam szkołę językową Smart.

Małgorzata Szymczuk

Pan Kamil Nowocień uczył mnie języka angielskiego w latach 2015-2018. Pan Nowocień jest nauczycielem niezwykle charyzmatycznym, który prowadzi zajęcia w sposób jasny, zorganizowany i zawsze wciągający. Dzięki uczestnictwie w prowadzonych przez niego zajęciach bez problemu zdałam na wysokim poziomie nie tylko maturę rozszerzoną, ale również certyfikat CAE. Nabyte umiejętności dalej wykorzystuję na studiach.

Ada Oklińska, uczennica w latach 2015-2018 Absolwentka I LO w Siedlcach, studentka SFK na Uniwersytecie Warszawskim

Pani Kamila uczyła mnie angielskiego w latach 2015-2018 przygotowując do matury, którą zdałem najlepiej ze wszystkich przedmiotów. Dużo materiałów na każdych zajęciach, przystępny i jasny sposób tłumaczenia gramy, ciekawe sposoby na zapamiętywanie różnych zasad i strategii egzaminacyjnych. Szczerze polecam zajęcia z Panią Kamilą, ma super podejście do pracy i ludzi.

Sebastian Soszyński, student Politechniki Lubelskiej

W latach 2015-2018 uczyłam się języka angielskiego na kursie prowadzonym przez pana Kamila Nowocienia i muszę szczerze powiedzieć, że był to mój najlepszy nauczyciel angielskiego. Na zajęciach panowała bardzo przyjemna atmosfera, a wiedza została przekazana w przejrzysty sposób. Egzamin CAE zdałam bez problemu na najwyższą ocenę.

Marta Lada, uczennica w latach 2015-2018, absolwentka I LO w Siedlcach, studentka SGH

Pani Kamila przygotowywała moich synów do egzaminów z języka angielskiego. Starszego – do egzaminu gimnazjalnego, młodszego- do egzaminu ósmoklasisty. Średnia 90%. Pani Kamila pozwoliła obu synom rozwijać ich rozumienie języka, dostosowując: po pierwsze do wymagań egzaminów, a po drugie do indywidualnych zdolności chłopaków.

Najważniejsze, co zauważyłam, to fakt, że obydwaj ‘myślą’ frazami języka angielskiego. Zauważyłam to za granicą, kiedy przyszło im się komunikować z rówieśnikami – nie słyszałam ich skrępowania brakiem słownictwa, czy niemożnością wyartykułowania ich myśli.

Spokój, z jakim Pani Kamila podchodziła do chłopaków pozwala mi sądzić, że i Wasze dzieci z chęcią będą uczyć się tego języka.

Julita Chojnacka

W latach 2014-2017 uczyłam się angielskiego na kursie prowadzonym przez Pana Kamila Nowocienia.Była to prawdziwa przyjemność – Pan Kamil jest świetnym lektorem o bardzo rozległej wiedzy, potrafi wszystko wytłumaczyć w jasny, przejrzysty sposób. To też bardzo sympatyczna, inspirująca osoba, zachęcająca do odkrywania świata, nauki i rozwijania się. Nauka pod okiem Pana Kamila miała ogromny wpływ na rozwój moich kompetencji językowych, a także na wybór kierunku studiów. Bardzo, bardzo polecam prowadzone przez niego kursy.

Kamila Woźniak, absolwentka II LO w Siedlcach, studentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim

Od kilku lat nasze dzieci uczestniczą w dodatkowej, pozaszkolnej edukacji języka angielskiego. W 2013 roku, gdy nasza najstarsza córka Maria była uczennicą  V klasy szkoły podstawowej, trafiła do grupy Pani Kamili Łyszczak. Wówczas córka bardzo chętnie uczęszczała na zajęcia i ochoczo brała w nich udział, ciekawa lekcji oraz tego co nowego Pani wymyśli. Zajęcia z Panią Kamilą zawsze były dla niej interesujące. Wiemy, że wzbogacały je ciekawe zabawy i metody motywacji do dalszej nauki. Córka zaczęła wtedy czynić  w krótkim czasie widoczne postępy i osiągnięcia, które na koniec roku szkolnego „awansowały” ją do wyższej grupy edukacyjnej, pomijając w ten sposób cały jeden rok edukacji językowej. Obecnie, jako licealistka swobodnie stosuje nabyte umiejętności w szkole oraz w komunikacji z obcokrajowcami podczas spotkań i wyjazdów. Kontynuujemy u Pani Kamili Łyszczak naukę języka angielskiego również naszych pozostałych dwóch córek. Jedną z nich Pani Kamila przygotowywała od września 2018 roku do egzaminu ósmoklasisty, na którym otrzymała wysoką punktację procentową (trzykrotnie większą niż na egzaminie próbnym). To dzięki lekcjom z Panią Kamilą, szansa na dostanie się do wymarzonej szkoły wzrosła niewspółmiernie. Trzecia, młodsza córka, uczennica szóstej klasy, od dwóch lat uczęszcza na lekcje do grupy z Panią Kamilą i nie wyobraża sobie lekcji języka angielskiego z innym nauczycielem. Pełni zaufania pragniemy powierzać Pani Kamili edukację języka angielskiego naszej czwartej córki, która zdała właśnie do klasy trzeciej.

Z całą odpowiedzialnością polecamy wszystkim naukę języka angielskiego u Pani Kamili Łyszczak, gdyż oprócz swojej profesjonalnej wiedzy posiada rzadko spotykaną  umiejętność przekazywania jej dzieciom i młodzieży z każdej grupy wiekowej oraz wzbudzania zainteresowania językiem angielskim.

Andrzej i Ewa Krasnodębscy

Bardzo dobrze wspominam zajęcia z panią Kamilą Łyszczak. Zdecydowanie nie należą one do nudnych, czy „oklepanych”. Pani zawsze jest świetnie przygotowana i na różne sposoby ubogaca zajęcia tak, by jak najwięcej z nich zapamiętać. Do tej pory pamiętam wiele zagadnień, które mnie pani nauczyła właśnie dzięki tym metodom. Lekcje zawsze przebiegały w przyjemnej i przyjaznej atmosferze, co motywuje do nauki i pomaga osiągnąć sukces. Dzięki temu nie tylko osiągnąłem bardzo dobre wyniki z egzaminów gimnazjalnych, ale również polubiłem naukę języka angielskiego. Widać, że pani kocha to co robi – lubi swoją pracę i bardzo dobrze się na niej zna.

Robert Tomaszewski, 19 lat, Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie